IPHaber

Genel


Apple, Google yöneticisi John Giannandrea ile anlaştı

Nisan 4, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Apple, Google yöneticisi John Giannandrea ile anlaştı

Teknoloji devi Apple yapay zeka alanında rakibi olan Google’dan önemli bir ismi kendi şirket bünyesine kattığını duyurdu. Son olarak yapay zeka alanında üst düzey yönetici olarak görev alan John Giannandrea, özellikle iPhone’un yapay zekası Siri’yi geliştirmek için Apple’a katılıyor.

New York Times’da yer alan habere göre Giannandea, Tim Cook’a rapor veren 16 yöneticiden biri olacak. Kendisi Apple’ın “makine öğrenimini ve yapay zeka strateji” biriminin başına geçecek.

Apple’ın yöneticiyi şirket bünyesine katması bir zafer olarak kabul ediliyor. Zira özellikle ev asistanları konusunda Amazon ve Google’ın arkasında kalan Apple, yapay zeka ve makine öğrenimi ile Siri‘yi geliştirerek rekabette yerini güçlendirmek için bir fırsat yakalayacak.

Metaweb isimli bir girişimde CTO olarak çalışan Giannandrea, girişimi satın aldıktan sonra Google’a ilk kez 2010 yılında katıldı. Google’da yapay zekanın öncelikli bir rol oynamasında büyük etkisi olan yönetici, Google arama sonuçlarının geliştirilmesine öncülük etmişti.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
GSMA Genel Direktörü Mats Granryd akıllı bağlantı çağına girişi anlattı

Teknoloji Zirvesi'nde GSMA Genel Direktörü Mats Granryd, akıllı bağlantı çağına giriş başlıklı konuşması ile dikkat çekti. Granryd sahneye çıktığına Turkcell'e...

Kapat