IPHaber

Genel


Apple, dijital dergicilik platformu Texture’ı satın alıyor

Mart 13, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Apple, dijital dergicilik platformu Texture'ı satın alıyor

Teknoloji devi Apple, aylık bir ücret karşılığında hizmet sağlayan ve bünyesinden 200’den fazla yayını barındıran eski adıyla Next Issue, yeni adıyla Texture‘ı satın alıyor.

Apple tarafından “Dergi yayıncılığının Netflix‘i” olarak bilinen Texture için yapılan yatırım, son dönemde çeşitli platformlar üzerindeki sahte haber tartışmaları artmışken dikkat çekti. Henüz satın alma tamamlanmamış olsa da 2010’dan beri faaliyet gösteren Texture, bu birliktelikle Google‘ın gazetecilik uygulamasına da rakip olabilir gibi görünüyor. Ancak bu satın alma, Apple için bir yenilik olsa da Texture’ın işleyişinde herhangi bir değişiklik olmayacak. Uygulama o zamana kadar, iOS, Android, Amazon Kindle Fire ve Windows 8 ve 10 üzerinden çalışmaya devam edecek.

Next Issue Media / Texture CEO’su John Loughlin, Texture’ın Apple tarafından satın alınmasından heyecan duyduğunu belirtirken, Apple’ın İnternet Yazılım ve Hizmetlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Texture, Apple’ın yanı sıra dünyanın önde gelen yayıncılarının birleştiği etkileyici bir katalog. Güvenilir kaynaklardan yapılan kaliteli gazeteciliğe önem veriyoruz ve dergilerin kullanıcılar için güzel tasarlanmış, ilgi çekici hikayeler üretmeye devam etmesini istiyoruz.

Bünyesinde The New Yorker, Entertainment Weekly, Rolling Stone, Men’s Health, People, Time ve GQ gibi önde gelen dergileri bulunduran Texture’ın aylık kullanım ücretinin 9,99 dolar olduğunu hatırlatalım.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Elon Musk, kimden ilham aldığını açıkladı

SXSW 2018 farklı görüntülere sahne oluyor. Elon Musk, tartışmasız 2017 yılının en çok konuşulan girişimcilerden biriydi. O, kimilerinin gözünde “insanlığın...

Kapat