IPHaber

Genel


API arayanlar için yerli pazaryeri: Collect Api

Ekim 11, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Firmalara ve geliştiricilere aradıkları API’ları hızlıca bulmalarını ve tek bir noktadan kolay bir şekilde entegre etmelerini sağlayan CollectApi.com, API arayan kullanıcılar için bir pazar yeri olarak hizmet veriyor. Geliştirdiğiniz API‘ları paylaşabileceğiniz bir platform da olan Collect Api, ülkemizde eksik olan bir açığı doldurmayı hedefliyor.

Geliştiriciler bir projeye başlarken pek çok API’a ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu farklı API’ların entegrasyonları ve ürün geliştirmesi zaman ve maliyet olarak girişimlere yansıyor. API konusunda bir pazar yeri olmayı hedefleyen Collect Api, tam da bu soruna çözüm olmayı planlıyor.

Yurt dışında pek çok API pazar yeri karşımıza çıksa da özellikle ülkemizde API geliştirilen şirket sayısının az olması nedeniyle herhangi bir pazar yeri bulunmuyordu. Akaryakıt, e-ticaret, ekonomi, haber, harita, hava durumu, ip adresi, kitap, oyun, seyahat, sinema, spor, sözlük, websitesi, yaşam, ve çeviri kategorilerinden hizmet veren Collect Api, yeni gelecek API’lar ile birlikte bu kategori sayısı artırmayı da hedefliyor.

Yeni API ve özellikler kazanacak

Collect Api platformunda bulunan her API’ın kendine özel sorgu başı fiyatlandırmasının bulunduğunu da ekleyelim. Aylık ihtiyacınıza göre farklı kategorileri içeren bir paket de alabilirsiniz. Söz konusu paketlerin fiyatı ise 100 dolardan başlıyor.

İlerleyen dönemlerde platformuna yapay zeka API’larını da ekleyecek olan Collect Api, bu API’lar sayesinde kullanıcılarının yapay zeka teknolojisine bir API uzaklığında olmasını hedefliyor. Collect Api’a gelecek ikinci özellik ise apitrigger özelliği, bu özellik sayesinde kullanıcılar API’lar üzerinden belirli durumlar gerçekleştiği zaman haber alma özelliğine sahip olacaklar.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
4 kameralı Samsung Galaxy A9 modeli tanıtıldı

Bugün Malezya'nın Kuala Lumpur kentinde bir etkinlik düzenleyen Samsung, Galaxy ailesinin iki yeni modelini tanıttı. Düzenlenen etkinlikte hem 3 kameralı...

Kapat