IPHaber

Güvenlik


Anonymous Türkiye'ye tekrar saldırdı!

Temmuz 9, 2011 by admin in Güvenlik with 0 Comments

Ülkemizdeki internet filtrelerini protesto etmek isteyen Anoynmous, yine saldırdı! İşte detaylar…

Hacker grubu Anonymous, internet filtrelerini engellemeye yönelik olarak Türk devlet kurumlarının web sitelerine tekrar saldırdığını duyurdu.

Ülkemizde çeşitli web sitesi ve blog’un yasaklanmasını protesto etmek isteyen Anonymous, Türkiye’de bulunan 100 web sitesinden bir takım veriler ortaya çıkardığını ve 74 web sitesine logosunu yerleştirdiğini söylüyor. Listede çocuk hastanesi gibi tıpla ilgisi bulunan web siteleri bulunuyor ancak görünüşe bakılırsa anahtar önemdeki devlet siteleri liste içerisinde yok. Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi kurumların web siteleri, saldırıdan etkilenmemiş görünüyor.

Anonymous geçtiğimiz ay da bazı Türk devlet kurumlarının web sitelerine DDoS saldırıları gerçeekleştirmişti. Geçen ayki saldırıdan etkilenen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın web sitesi, bu son saldırıda herhangi bir sorun yaşamadı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
PES ve FIFA'da Ligden Düştük!

Türkiye Futbol Federasyonu, futbolda şike operasyonunun birkaç gün öncesinde konsol ve bilgisayarlar için geliştirilen futbol oyunlarıyla ilgili lisans anlaşmalarını tek...

Kapat