IPHaber

Genel


Amazon Web Services’ten Önemli Duyurular…

Kasım 28, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

AWS, hızla genişleyen Küresel İş Ortağı Ağı’nı desteklemek üzere üç yeni yetkinliği hayata geçiriyor. AWS aynı zamanda AWS Marketplace’de AWS için sunulan yazılım sayısının 2.300’ü aştığını açıklarken,dünyanın dört bir yanından 46 iş ortağına da 2016 için ‘Premier Danışmanlık İş Ortağı’ unvanı verildi.

Bir Amazon.com şirketi olan Amazon Web Services (AWS), Las Vegas’ta düzenlenen AWS re:Invent etkinliğinde,
DevOps,Buluta Geçiş ve IoT (Nesnelerin İnterneti) alanlarında sahip olduğu uzmanlığı sergileyen ve başarısını
kanıtlayan ortaklarını güçlendirmek ve desteklemek üzere üç yeni AWS İş Ortağı Ağı (APN) yeteneğini hayata geçirdi. Ayrıca, AWS kendi platformu üzerinde üstün müşteri hizmeti sağlayan ve müşteri çözümlerinin oluşturulması ve geçişinin sağlanmasında uzmanlığını ortaya koyan 46 APN İş Ortağı’nı belirleyen ‘2016 Premier Danışmanlık İş Ortağı’ ünvanını da duyurdu. AWS aynı zamanda AWS Marketplace’te AWS bulutu için önceden konfigüre edimiş ve satın alınıp çalıştırılabilecek yazılım sayısının 35 farklı kategoride 2.300’ü aştığını da açıkladı.AWS hizmetleri farklı coğrafyalarda farklı sektörlerden ve her büyüklükten kuruluşlar tarafından kullanıma geçiriliyor. Müşteriler çok farklı uygulama ve inisiyatifler için AWS’e geçmelerine yardımcı olmak konusunda kapsamlı deneyim, uzman teknoloji ve kanıtlanmış başarı için dünyanın dört bir yanındaki on binlerce APN İş Ortağı’na gittikçe daha çok ihtiyaç duyuyor.Bu müşteriler, Büyük Veri, Güvenlik, Depolama, Dijital Medya, Sağlık Hizmetleri, Yaşam Bilimleri, Microsoft Çözümleri, SAP Çözümleri, Oracle Çözümleri, Pazarlama & Ticaret ve Mobil’in de aralarında bulunduğu kategorilerin genelinde eksiksiz çözümler ve imkanlarını artıracak ürünler bulmak için dikkatini APN Yetkinlik Programı’na çeviriyor. AWS müşterileri aynı zamanda yazılım ihtiyaçları için de AWS Marketplace’den yararlanyor. Bugün dünyanın dört bir yanındaki müşteriler her ay AWS Marketplace ürünlerini çalıştırmak için Amazon Elastic Compute Cloud (EC2) servisini ayda 143 milyon saat kullanıyor. “Müşteriler, şirketlerini dönüştürürken AWS’e giden yolculuklarına da ivme kazandırıyor ve geniş bir yelpazede çözümlere ve ortak uzmanlığına ihtiyaç duyuyorlar” diyen AWS Global Ortak Programları Başkanı Dorothy Copeland, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortaklarımızın AWS’ten yararlanan yenilikçi çözümlerindeki büyümeyi görmekten büyük bir heyecan duyuyor ve APN’e yaptığımız yatırımları eğitim,çözüm geliştirme ve pazara açılma programları odağında arttırıyoruz. Geride bıraktığımız yıl içinde, ortalama olarak AWS Premier, Yetkinlik ve Hizmet Sağlayıcı ortaklarımızın AWS gelirlerini ekosistemin geriye kalanına kıyasla yüzde 100’den de daha yüksek bir hızla artırdığına şahit olduk. Yeni DevOps, Buluta Geçiş ve Nesnelerin İnterneti (IoT) yetkinliklerimiz ortaklarımıza AWS yeteneklerini derinleştirmeleri ve işlerini büyütmeleri konusunda daha da fazla fırsat sunacak.”
46 Danışmanlık İş Ortağı 2016 Premier İş Ortağı Seçildi
AWS Premier Danışmanlık İş Ortağı ünvanı, AWS çalışmaları konusunda ciddi yatırımlar yaparak, olağanüstü
müşteri hizmeti sağlayan, derin AWS yeteneklerine sahip çok sayıda çalışan geliştiren küresel danışmanlık iş
ortaklarından oluşuyor. Bu şirktler ayrıca dünyanın dört bir yanındaki kurumsal müşterileri ile ciddi AWS iş hacmi
yaratarak diğerlerinden ayrılıyorlar. 2016 Premier Danışmanlık İş Ortağı ünvanı verilen şirketler arasında 2nd Watch, Accenture, Aquilent, Apps Associates, Blazeclan, Booz Allen Hamilton, Bulletproof Networks, Capgemini,
Clearscale, Cloud Technology Partners, Class Method, Cloudnexa, Cloudpack, Cloudreach, CorpInfo, Cognizant,
CredibilIT, CSC, Datapipe, Dedalus, DLT Solutions, Edifixio, emind, GS Neotek, Infosys, Latinedge, Logicworks, Matrix IT, Megazone, Melbourne IT, Minjar, Mobiquity, Nordcloud, NRI, Orion, Pariveda, REAN Cloud, Serverworks, Slalom, Smart 421, Smartronix, Storm Reply, Techracer, TIS, Trinimbus, and Wipro gibi şirketle yer alıyor. Müşteriler AWS Marketplace Ürünleri için Ayda 143 Milyon Saat Amazon EC2 Kullanıyor AWS Marketplace, yazılımların lisanslanması, satın alınması ve AWS bulutuna dağıtımını basitleştirerek dünyanın her yerindeki müşterilerin AWS üzerinde çalışan yazılımları bulması, satın alması ve hemen kullanmaya başlamasının bir yolunu sunuyor. 2.300’ün üzerinde yazılım ile, AWS Marketplace APN Ortakları tarafından sunulan çok sayıda kurumsal, açık kaynak ve işletme yazılımı konusunda ürünleri kapsıyor. AWS bu sene içlerinde Avere, Calgary Scientific, Chef, Docker, Fortinet, Haivision, HP, Imperva, Kony, MapR, SAP, Tableau, TerraPixel, and TIBCO’nun da bulunduğu 800 ISV’den 500 civarında yeni ürünü AWS Marketplace’e ekledi.

The post Amazon Web Services’ten Önemli Duyurular… appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bilişim Teknolojileri Zirvesi 2015 için Geri Sayım Başladı!

Teknoloji gurularının heyecanla beklediği Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) 4-5 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi'nde düzenlenecek 8.Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) için...

Kapat