IPHaber

Genel


Amazon Türkiye’nin ilk trafik verileri ortaya çıktı

Eylül 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

19 Eylül tarihinde Amazon Türkiye‘nin Amazon.com.tr adresi ile ülkemizde hizmet vermeye başladığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise Amazon.com.tr’nin ilk trafik verileri ortaya çıktı. IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırmasının sonuçlarına göre açıldığı ilk gün 578 bin 607 gerçek internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilen Amazon Türkiye, ilk haftanın sonunda 93 bin 082 gerçek kullanıcı seviyesine geriledi.

Amazon Türkiye’nin ilk haftası

Hazırlanan rapor 19 Eylül ile 25 Eylül tarihleri arasını kapsıyor. İlk gün 578 bin 607 gerçek internet kullanıcısına erişen Amazon Türkiye, ikinci gün 203 bin 382, üçüncü gün ise 140 bin 095‘e kadar geriledi. Türkiye’de hizmet vermeye başladığı ilk gün büyük bir heyecan yaratan Amazon Türkiye, özellikle ürün çeşitliliğinin azlığı ve hatalar nedeniyle pek çok şikayet aldı.

Dördüncü gününde de gerilemeye devam eden Amazon Türkiye, dördüncü günde 72 bin 504, beşinci günde ise 43 bin 196 seviyelerine kadar geriledi. Beşinci günün ardından yükselişe geçen Amazon Türkiye, altıncı günde 71 bin 474’e, yedinci günde ise 93 bin 082’ye kadar yükseldi.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
TV reklamlarını büken uygulama: AdBender

Sadece bir tıkla takip ettiğiniz tüm televizyon programlarının ne zaman başlayacağını ve ne zaman reklama gireceğini haber verebilen bir uygulama...

Kapat