IPHaber
Son Yazılar

Telekom


ALU'dan üniversite öğrencilerine tam destek

Kasım 4, 2010 by admin in Telekom with 0 Comments

Alcatel-Lucent Teletaş, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerine telekom teknolojilerini yakından tanıma fırsatı sağlıyor. Uygulama, ilk olarak 2010 bahar döneminde verilen ‘Telecommunication Technologies’ (Telekomünikasyon Teknolojileri) dersiyle hayata geçirildi. İçeriği Alcatel-Lucent Teletaş uzmanları tarafından oluşturulan ders programıyla öğrenciler, IP, Wireless, DSL gibi güncel teknoloji içerikli bir ders programını takip etme fırsatını yakaladılar.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, bu işbirliği sayesinde, hem konuları uzmanından öğrenme imkanı hem de dünyanın çok farklı ülkelerinde sayısız projelere imza atmış Alcatel-Lucent mühendislerinin iş yaşamı deneyimlerini ilk ağızdan dinleme fırsatı yakaladılar. Dersler sırasında Alcatel-Lucent Teletaş laboratuvarlarına uzaktan bağlanarak verilen teorik bilgileri pratik uygulamalarla pekiştirme imkanı bulan öğrenciler, müfredat kapsamına alınarak Alcatel-Lucent Teletaş tesislerinde düzenlenen derslerle mevcut çalışma ortamını ve laboratuvarları yakından tanıma şansını da yakaladılar.

Alcatel-Lucent Teletaş Saha Operasyonları Grup Müdürü Ercan Atasoy, konu hakkında şunları söylüyor: ‘İstanbul Üniversitesi’nin Alcatel-Lucent işbirliğiyle başlattığı bu programla öğrencilerin, çalışma hayatı, telekomünikasyon teknolojileri ve mezun olduklarında yapabilecekleri işler hakkında fikir sahibi olmaları sağlanırken, kişisel ilgi alanlarına odaklanıp, iş hayatına önceden hazırlanmalarına yardımcı olunması hedefleniyor. Bu işbirliğinin 2010-2011 ders yılında da devam etmesi, ders içeriklerinin Alcatel-Lucent ve üniversite yönetiminin de katkılarıyla daha da zenginleştirilmesi planlanıyor.’

Alcatel-Lucent Teletaş ayrıca, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin mezuniyet heyecanını ve mutluluğunu paylaştı. Dereceye giren ilk 6 öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. Alcatel-Lucent Teletaş adına mezuniyet törenine katılan Ercan Atasoy, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada tüm mezun öğrencileri kutlayarak, hediyelerini takdim etti.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat