IPHaber

Telekom


Alcateş-Lucent ülkemize neden yatırım yapıyor?

Nisan 8, 2010 by admin in Telekom, Yatırım with 1 Comment

Alcatel-Lucent, Türkiye’de yeni bir Şebeke Aktarım Operasyon Merkezi (Migration Operation Center – MOC) açtı. Mart ayında faaliyete geçen merkezde, 30 kalifiye uzman çalışıyor. Bu uzmanlar, Türk ve uluslararası müşterilerin karmaşık şebeke aktarım projelerini Türkiye’den yönetiyorlar.

Alcatel-Lucent’ın Polonya, Hindistan, Çin, Meksika, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerdeki mevcut şebeke aktarım yeteneklerini tamamlayan merkez, birden fazla teknolojinin (erişim, çekirdek, aktarım) ve markanın kullanıldığı eski sistemlerde ve IP ortamlarında kritik ve karmaşık ses ve veri geçişi hizmetleri sunuyor.

Alcatel-Lucent, servis sağlayıcıların müşterilerini ve abonelerini yeni ağlara taşımasını kolaylaştıran benzersiz araçlar, metodolojiler ve profesyonel hizmetler geliştirdi. Bu yetenekler, bir yandan şebeke aktarım sürecinin otomatikleştirilmesini, bir yandan da risk ve maliyetlerin kontrol edilmesini sağlıyor. Alcatel-Lucent Global Yeterlilik Merkezleri’nin bir parçası olan yeni Şebeke Aktarım Operasyon Merkezi, şirketin Türkiye’deki mühendislik yeteneklerini güçlendirirken global mühendislik yeteneklerine de yeni bir boyut katıyor.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal, yeni merkez hakkında şunları söyledi: “Alcatel-Lucent, halihazırda dakikada 20 abonenin şebeke aktarımını gerçekleştirebiliyor. Çağrı başlatma kaybı ise 5 saniyenin altında. Türkiye’deki yeni Şebeke Aktarım Operasyon Merkezi ile hem ülkemizde hem de dünyada müşterilerimizin kritik bilişim teknolojileri ve dönüşüm ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere teknik becerilerimizi, kapasitemizi ve performansımızı daha da geliştireceğiz. Global uzmanlığı güçlü müşteri ilişkileriyle birleştiren bu merkez, Türkiye’de ve bölgede şirketimiz için bir başka ayırt edici unsur olacak.”

Servis sağlayıcıların dönüşüm projelerinde bir lider olan Alcatel-Lucent, Türkiye ve EMEA bölgesindeki katma değerli servis sunum yeteneklerini güçlendiriyor. Böylece, High Leverage Network™ mimarisine geçmekte olan müşterilerini destekliyor, bu müşterilerin işlerini farklılaştırıp büyütmelerine ve maliyetlerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Türkiye Şebeke Aktarım Operasyon Merkezi, Alcatel-Lucent’ın global servisleri içinde önemli bir değeri temsil ediyor.

Tagged

Related Posts

One Comment

  1. Tweets that mention Alcateş-Lucent ülkemize neden yatırım yapıyor? | IPHaber.com -- Topsy.comNis 8, 2010 at 21:30

    […] This post was mentioned on Twitter by IPHaber. IPHaber said: Alcateş-Lucent ülkemize neden yatırım yapıyor? http://goo.gl/fb/jLbUu […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
PS3'e Linux desteği yeniden geldi

Sony’nin PlayStation 3 konsolu, ucuza sunduğu yüksek işlem gücü kapasitesi nedeniyle bazı araştırma birimlerinde süper bilgisayarlar oluşturmak için kullanılıyor.

Kapat