IPHaber
Son Yazılar

Genel


Alcatel-Lucent'a FCC sertifikasyonu

Eylül 28, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Alcatel-Lucent, 700 MHz spektrum bandında 4G ya da bir başka deyişle dördüncü nesil baz istasyonları için FCC sertifikasyonu alan ilk kurum oldu.

Alcatel-Lucent, 4G ya da bir başka deyişle Dördüncü Nesil (Long Term Evolution – LTE) kablosuz geniş bant çözümünün geliştirilmesinde önemli bir aşama kaydetti. ABD Federal İletişim Komisyonu‘ndan (Federal Communications Commission – FCC) sertifikasyon alan şirket, şimdi de ABD’deki servis sağlayıcılara 700 MHz LTE baz istasyonları sevkıyatı yapıyor. Alcatel-Lucent, bu gelişmeyle, FCC sertifikalı LTE baz istasyonları sunan ilk üretici oluyor. Söz konusu sertifika, ABD pazarında satış yapabilmek için gerekli bir önkoşul.Servis sağlayıcılar ayrıca, “dijital bölünme” spektrum bantlarında LTE kullanarak da fayda sağlıyor. Bu uygulama, belli bir alanı kapsamak için daha az sayıda verici nokta gerektiriyor ve bu şekilde çevre üzerindeki toplam etkiyi azaltıyor.

Yeni kompakt LTE baz istasyonları, Alcatel-Lucent’ın Tümleşik Radyo Erişimi Ağı (Converged Radio Access Network – RAN) çözümlerinin önemli bir bileşeni olup, Alcatel-Lucent’ın uçtan uca LTE çözümünü daha da ileriye taşıyor. Alcatel-Lucent’ın LTE çözümü, en yeni 3GPP standartlarına uyuyor ve Alcatel-Lucent Bell Laboratuvarları’ndaki yenilikleri içeriyor. Bu yenilikler arasında, hizmetlerin hızla pazara sunulmasını kolaylaştıran ve ağın dinamik bir biçimde optimize edilmesini sağlayan kendi kendini yönetme (Self-Organizing) ve kendi kendini optimize etme (Self-Optimizing – SON) yetenekleri yer alıyor.

Alcatel-Lucent’ın LTE baz istasyonları, MIMO özelliği geliştirilmiş “hepsi bir arada” RF modülleriyle çok iyi entegre oluyor. Böylece, şebeke hatlarındaki ve kablolardaki alışılmış kayıpları önlüyor. Bu durum, daha düşük bir tüketim profili yaratıyor. Böylece bu istasyonlar, karbon salınımını azaltmak isteyen operatörler için önemli bir seçenek haline geliyor.

Kaynak: SDN

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat