IPHaber

3G&4G


Alcatel-Lucent Oskarları sahiplerini buldu

Aralık 30, 2009 by admin in 3G&4G, Etkinlik with 0 Comments

Alcatel-Lucent Teletaş bünyesinde başarılı çalışmaları ve örnek davranışları ödüllendirmek, birey ve takımların motivasyonlarını arttırarak yüksek performanslı bir çalışma ortamı oluşturmak ve şirket değerleri ile liderlik davranışlarının paylaşıldığı bir çalışma kültürü yaratmak için dört yıldan bu yana ödüllendirme programları uygulanıyor. Bu yılın Oskar Ödülleri töreni ise 25 Aralık 2009 tarihinde düzenlendi ve çeşitli kategorilerdeki Oskarlar sahiplerini buldu.

Düzenlenen bilgilendirme toplantıları ile 2009 Oskar Ödülleri süreci, şirket çalışanlarının 65’inden gelen toplam 90 başarı hikayesi ile Ekim ayında başladı. Bu doğrultuda:

• Başka projede görevli olmasına rağmen uzmanlık alanında diğer grupların takip ettiği çalışmalara katkıda bulunan, bir Alcatel-Lucent müşterisinin NGN test sürecini olağanüstü çaba harcayarak yürüten ve Alcatel-Lucent ürünlerinin yazılım güncellemelerini 1 ay gibi kısa bir zamanda iyi bir plan ile başarıyla tamamlayan deneyimli mühendislerden Sadık Topal, ‘Önce Müşteri’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

• AR-GE yasasının sektörümüzde ivme kazandırdığını görerek Alcatel-Lucent Teletaş bünyesinde AR-GE Merkezi oluşturulması ve yasanın Teknik Destek Merkezlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi yönünde vizyoner bir fikri ortaya koyan ve hayata geçmesi için gerekli girişimlerde bulunan ve bu girişimleri sayesinde Ar-Ge Merkezi olarak konumlanmamızı sağlayan yönetici İhsan Özcan, ‘Yenilikçilik / Yaratıcılık’ kategorisinin 2009 yılı için kazananı oldu.

2009 yılı içerisinde iki Alcatel-Lucent Teletaş çalışanının da ‘Saygı’ kategorisinde ödül almasına karar verildi:

• Alcatel-Lucent bünyesindeki global teknik destek merkezlerinin Türkiye’ye kaydırılması sürecinde farklı ülkelerde bulunan değişik kültürlerden kişiler ile bilgi paylaşımı ortamları yaratan, bu süreçte ALU değerlerini yaşatarak bir çok iş görüşmesi gerçekleştiren ve adaylara birikimlerini aktararak onları geliştiren yönetici Adil Aydın ‘Saygı’ kategorisinin kazananı oldu.

• 2009 içerisinde, müşteri tekliflerinin hazırlık sürecinde, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik doğru çözümlerin oluşturulması ile onlara değer katan; ihtiyaçları ve büyüklükleri birbirinden farklı müşteriler, satış ekipleri, yurtdışı bölge organizasyonları, ürün grupları ve üçüncü parti şirketlerle güçlü iletişim kurarak tekliflerin zamanında ve en doğru şekilde hazırlanmasına katkı sağlayan Pamir Yörük ‘Saygı’ kategorisinin diğer kazananı oldu.

• TCDD Eskişehir-İstanbul Hızlı Tren Faz 2 Projesi’nin hazırlık sürecinde tam 7 ayrı firma ile farklı kapsamdaki ilişkileri ve koordinasyonu yöneten; müşteri yönetiminin ötesinde projenin her fonksiyonunun liderliğini üstlenen Cengiz Aşık bu yıl ‘Sorumluluk Bilinci’ kategorisinde ödül kazandı.

• Vodafone İkitelli santralini devre dışı bırakan olağanüstü sel felaketi sonrasındaki çalışmalara destek vermek için olağanüstü durum ilan eden, müşteri organizasyonunun bir parçası gibi hareket eden ve tam bir takım ruhu sergileyen, pazarda güvenilirliğimizin ve prestijimizin artmasına katkıda bulunan farklı bölümlerden 34 kişinin yer aldığı Vodafone ekibi ‘Takım Çalışması’ kategorisinde ödüllendirildi.

Alcatel-Lucent Teletaş çalışanlarının ödülleri, tüm şirketin katılımıyla 25 Aralık 2009’da düzenlenen yeni yıl partisi öncesi yapılan organizasyon ile verildi.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
TR.NET Cisco `Premier Partner`ı oldu

Cisco ile iş ortaklığını belgelendiren Cisco Certified Premier Partner sertifikasına sahip olmak için hizmet kalitesini yükselten ve uzmanlık ifade eden...

Kapat