IPHaber

Genel


Aktek Bilişim, Teknolojide ‘‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Kuruluşları’’ Arasına Girdi!

Kasım 18, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Aktek Bilişim, dünyanın önde gelen profesyonel hizmetler firması Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, prestijli Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’nda yer aldı. Bu listeye girerek Aktek Bilişim, teknolojide ‘‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Kuruluşları” arasına girmiş oldu.

Aktek Bilişim CEO’su Reha Çetin, kuruluşun 2011-2014 yılları arasında cirosunda kaydettiği muazzam büyümenin ardında Aktek çalışanlarının özverili çalışmalarının yattığını belirtti. Reha Çetin sözlerini şöyle sürdürdü: Listede yer alan kuruluşlar, 2011-2014 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre programda yer alıyorlar. Aktek Bilişim olarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen kuruluşları listesinde yer almak bizim gibi genç bir şirket için büyük bir onur kaynağı. Aktek gibi entegratörlüğüyle öne çıkan bir kuruluşun, hızlı ve sağlam bir şekilde büyümesi, gelecekte de daha da büyüyeceğine ve sektörde adından daha sık söz ettireceğinin işaretidir” dedi.

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye 2015 Programı’na katılmak isteyen şirketlerin 2011 yılında en az 50.000 Euro, 2014 yılında ise en az 800.000 Euro net satış geliri elde etmiş olmaları, merkezlerinin Türkiye’de bulunması ve bir “teknoloji şirketi” olması gerekiyor. Programda, faaliyet gelirlerinin önemli kısmını sağladığı bir teknolojiye sahip olan ya da gelirlerinin önemli bir bölümünü teknoloji araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayıran firmalar, “teknoloji şirketi” olarak tanımlanıyor. Diğer şirketlere ait bir teknolojiyi farklı bir şekilde kullananlar ise bu başlık altında değerlendirilmiyor.

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstri Lideri Tolga Yaveroğlu; “Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda yer alabilmek için bir firmanın son dört yıl içinde cirosunda olağanüstü bir büyüme kaydetmiş olması gerekir. Aktek Bilişim de Türkiye’deki hızlı büyüme başarı öykülerinden birine imza attı. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürdükleri için kendilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki Deloitte Teknoloji Fast 50 programlarında sıralamaya giren firmalar, EMEA’nın en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketinin belirlendiği Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA Programı’na girmeye de otomatik olarak hak kazanıyor.

The post Aktek Bilişim, Teknolojide ‘‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Kuruluşları” Arasına Girdi! appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Penta Bulut: Penta’dan bulut tabanlı çözümler platformu

Penta Teknoloji, çözüm ortaklarına sunduğu değerleri “Penta Bulut” ile çeşitlendirmeye devam ediyor. Tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların bulut tabanlı çözümleri Penta...

Kapat