IPHaber

Genel


Akbil Phone

Aralık 8, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Her geçen gün gelişen teknoloji hayatı kolaylaştırmayı sağlıyor. Belbim Genel Müdürü Ahmet Kazokoğlu, yaptığı açıklamada İstanbullular için yeni projesini açıkladı. Yaptığı açıklamaya göre, artık cep telefonları birer akbil olacak.

Cep telefonu ve akbil birlikteliği için 2 proje bulunuyor. Bunlardan ilki, cep telefonundan bilet dolumu sağlıyor ve bilet ücretinin SMS’le ödenebilmesine olanak tanıyor. Bu sistemin kullanılması ise basit. Cep telefonunuzla Belbim’e bir mesaj atacaksınız, belbim size geri dönecek daha sonra cep telefonunuzla otomata bileti dokundurduğunuzda sistem sizi tanıyacak ve cep telefonunuza SMS ile ücretiniz ödenmiştir şeklinde bir mesaj gelecek. Ay sonunda birikmiş akbil borçlarınız ise faturanıza yansıyacak.

Bir diğer proje ise operatörlerle özel bir anlaşma yaparak cep telefonunu direk akbile dönüştürmeyle ilgili. Bu proje diğerine göre daha kullanışlı gibi gözüküyor fakat görünen o ki bu projeler uygulamaya geçirildiğinde ülkemizde hayat en azından trafik açısından daha kolay bir hal alacak.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google DNS hizmeti vermeye başladı

Arama motoru olarak ortaya çıkmasına rağmen birçok alana yayılan Google, internet hızını artırmak için DNS hizmeti vermeye hazırlanıyor. Türkiye’de Youtube’un...

Kapat