IPHaber
Son Yazılar

Mobil


Akbank ve Turkcell’den Bir Atılım Daha; Cep-T Neo

Mart 19, 2012 by admin in Mobil with 0 Comments

Turkcell bayilerinden satışa sunulacak Akbank’ın ön ödemeli kartı Cep-T Neo ile Akbank müşterisi olsun olmasın tüm Turkcell’liler; alışveriş yapmanın yanısıra, bedava konuşma süresi, ücretsiz Facebook paketi ve chip-para kazanımı gibi birçok fırsattan da faydalanacak. Ayrıca Turkcell’in Cep-T Para Servisiyle Akbank müşterileri diledikleri kişiye cepten 7/24 para gönderebilecek, Turkcell hatlarına TL yükleme yapabilecekler.

Türkiye’nin lider kurumları Akbank ve Turkcell, ödeme sistemleri ile mobil dünyayı birleştiren yeni bir işbirliğini daha hayata geçirdi. Akbank ve Turkcell’den, günlük yaşamındaki ödemelerinde ve para transferlerinde güvenlik ve hıza önem verenlere bir yenilik daha geliyor. Turkcell satış noktalarından satışa sunulacak ve özellikle gençlerin ilgisini çekecek olan Cep-T Neo, içine para yüklenerek yurtiçinde ve yurtdışında alışveriş imkanı sunmanın yanında ilk yükleme itibari ile bedava konuşma süresi, ücretsiz Facebook paketi ve 25 lira üzerindeki her alışverişte de konuşma süresi kazandıracak. Cep-T Neo’nun sunacağı fırsatlar bununla da bitmiyor, bu kartı alan Turkcell’liler Axess işyerlerinden yapılan tüm alışverişlerde chip-para kazanarak, kazandıkları chip-paralar ile bedava alışveriş yapabilecekler. Cep-T Neo’ya sahip olmak için Akbank müşterisi olunması da gerekmeyecek; banka müşterisi olsun ya da olmasın Turkcell’li herkes, Cep-T Neo fırsatlarına ulaşabilecek. Turkcell’liler Cep-T Neoyu kendi ihtiyaçları için kullanabilmenin yanında, diledikleri kişiye hediye edebilecek hatta harçlık olarak çocuklarına verebilecekler.

Cep-T Neo ile birlikte Turkcell’in Cep-T Para servisi de Akbank müşterilerinin hizmetinde olacak. Hızı ve teknolojiyi seven herkesin hayatını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş bir mobil uygulama olan Turkcell Cep-T Para. servisiyle cep telefonundan para transferi ve Turkcell hatlara TL yükleme 7 gün 24 saat çok kolay. Turkcell Cep-T Para servisi üzerinden para transferi veya Turkcell hatlarına konuşma süresi yüklemek isteyen Turkcell’ler tüm MasterCard logolu Akbank kartlarını kullanarak, ister kredi kartı ister banka kartı olmak üzere, diledikleri kişiye para gönderebilecekler. Cep-T Neo’yu harçlık olarak vermeyi tercih eden veliler, Turkcell Cep-T Para’nın 7 gün 24 saat para transferi servisi sayesinde diledikleri zaman hızlıca Cep-T Neo’ya para transfer edebilmenin de rahatlığını yaşayacaklar.

Uygulama ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, günlük yaşamın ayrılmaz parçası olan cep telefonlarının, mobil bankacılıktaki öneminin her geçen gün daha da artmakta olduğunu vurgulayarak , “Teknolojideki yeni gelişmeleri, müşterilerimizin günlük yaşamını kolaylaştırmak için dikkatle izliyor ve bu yönde uygulamaları hayata geçiriyoruz. Cep-T Neo ile banka müşterisi olmayan Turkcell’lilerin de ödeme sistemleri dünyasındaki avantajlardan faydalanmalarını sağlarken, tüketicileri mobil ve ödeme sistemleri dünyasındaki sinerjiden maksimum yararlandırmayı hedefliyoruz. Artık, banka müşterisi olan veya olmayan Turkcell abonesi gençler, öğrenciler, ev hanımları hem bütçelerini daha kolay yönetecek hem de sunduğumuz fırsatlara ulaşabilecekler. Ayrıca yakınlarına nakit yerine para yüklenmiş kart vermek isteyenler, Cep-T Neo ile bu isteklerini gerçekleştirebilecekler.‘’ dedi. Sosyal medyanın kullanıcıların dünyasındaki önemini vurgulayan Mehmet Sindel, Cep-T Neo dünyasını, konuşma süresi, chip-para gibi sadakat uygulamalarına ilave olarak ücretsiz facebook paketi ile de renklendirdikleri böylece özellikle gençlerin daha fazla dikkatini çekecek bir ürün sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Gelişen ve değişen müşteri ihtiyaçlarıyla beraber yeni, ihtiyaca yönelik, zaman kazandıran, çözüm üreten ve fayda sağlayan yeni mobil uygulamalar üzerinde çalıştıklarını belirten Akbank Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge de açıklamasında “Akbank olarak benimsediğimiz teknolojide öncülük vizyonumuz doğrultusunda, mobil bankacılık portföyümüze, yine müşterilerimize zaman avantajı sağlayan, kullanımı kolay bir uygulama ekliyoruz” dedi. “Geçtiğimiz sene Para Gönder uygulaması ile hızlı ve mobil para transferine yeni bir boyut kazandırdık. Bu sene de Turkcell Cep-T Para servisi ile mobil bankacılıkta konumumuzu güçlendirmeye ve müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an her yerde onların yanında olmaya devam ediyoruz.” dedi. Gelişen mobil teknolojinin, bankaların GSM şirketleriyle daha yakın ve daha sık çalışması gerekliliğini de beraberinde getirdiğinin altını çizen Galip Tözge, Turkcell Cep-T Para servisiyle cep telefonuna tanımlanacak Maestro ve MasterCard logolu Akbank kartlarıyla günün herhangi bir saati herhangi bir cep telefonuna para gönderebilmenin yanısıra Turkcell ön ödemeli hatlara TL yükleme işlemi yapılabileceğini ve servise tanımlı kartların bakiye ve limitlerinin de öğrenilebileceğini belirtti.

Turkcell Genel Müdürü Cenk Bayrakdar da Turkcell’in mobil finans alanında ilklere imza attığına dikkat çekerek; “Bizim Mobil Finans’taki amacımız, hem bugüne dek bankacılık sisteminden faydalanamayanlara, hem de finansal kapsama dâhil olan, ancak sistemi günün ölçütlerine göre yeterince verimli kullanamayanlara mobilitenin avantajını yaşatmak. Bu doğrultuda, tüm bankalara açık mobil finansal servis platformu olan Cep-T Para ile müşterilerimize finansal servislerde güvenilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, bankalara da finansal kapsama dahil olmayan yaklaşık 20 milyon kişiye ulaşabilecekleri alternatif bir platform sunuyoruz. Cep-T Para servisimiz henüz 6 ay gibi kısa bir süre önce kullanıma sunmamıza rağmen şimdiden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin en yenilikçi bankalarından Akbank’ın da bu platforma dahil olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Cep-T Neo ile üzerine yüklenilen para kadar alışveriş yapılabiliyor, para çekilebiliyor

Cep-T Neo, Turkcell İletişim Merkezleri’nden (TİM) kimlik ve cep telefonu ile kolayca alınabiliyor. Akbank tarafından çıkartılan, üzerinde kullanıcı adı ve soyadı bulunmayan bir ön ödemeli kart olan Cep-T Neo’ya TİM’lerden, Akbank ATM’lerinden veya Akbank Bireysel İnternet Şube’den kolayca para yüklenebiliyor. Yüklenen para kadar tüm işyerlerinden alışveriş yapılabiliyor, chip para kazanılabiliyor, kazanılan chip paralar ile bedava alışveriş yapılabiliyor. Cep-T Neo üzerinde yüklenmiş olan tutar istendiğinde Akbank ATM’lerinden nakit olarak çekilebiliyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat