IPHaber

Telekom


AirTies yurtdışı açılımına bir adım daha ekledi!

Kasım 16, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

AirTies, yurtdışında attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları’nda faaliyet gösteren Faroese Telecom, yeni IPTV servisleri için AirTies’ı seçti.

2007 yılından bu yana teknoloji ihracatı yapan ve Avrupa’nın önde gelen operatörleri ile çalışan AirTies, Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları’nın telekom servislerini sunan Faroese Telekom ile işbirliği anlaşması yaptı. Faroese Telekom, yenilenen IPTV servisleri için AirTies’ın Air 5452 IP modemini seçti. Genişleyen abone sayısına bağlı olarak yeni bir iş ortağına ihtiyaç duyan Faroese Telecom, 2012 yılından itibaren başlayacak yeni IPTV servislerini Air 5452 ile abonelerine sunacak.

4 porta sahip olan Air 5452 ürünü, 5GHz / 2.4GHz çift bant desteği, 300 Mbps kablosuz ADSL2+ özelliklerine sahiptir. DLNA desteğine de sahip olan Air 5452, yazıcılar ve ağ depolama ürünleri gibi tüm DLNA destekli cihazların, USB portuna takılarak ağ içinde paylaşılmasını sağlar.

Faroese Telekom’un AirTies’ı tercih etmesinde ürünlerinin, ağ üzerinde yoğun bir data ve video trafiği olsa dahi paket ve yedek bant genişliği ne olursa olsun, IPTV servislerine öncelik verme kabiliyetine sahip olması etkili oldu. AirTies modem çözümlerinin uzaktan yönetim özelliğinin de avantaj sağladığı proje kapsamında AirTies modemler Faroese Telecom müşterilerine teslim edilmeden önce TR-069 standardına göre yapılandırılacak.

İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan Faroese Telecom İletim Teknolojisi Müdürü Dan Olsen, AirTies ürünlerinin mükemmel işlevsellik ve performansının yanı sıra estetik açıdan da memnuniyet verici olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Abonelerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılamak, daha fazla kanal ve paket sunmak için hizmetlerimizi genişletiyoruz. AirTies’ın sunduğu çözümlerin, gelişmekte olan bir alan olarak değerlendirdiğimiz IPTV hizmetlerinde müşterilerimize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için önemli katkı yaratacağına inanıyoruz.”

AirTies Ürün Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Çil ise Faroese Telecom’un AirTies’ı seçmiş olmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek, AirTies IP modemlerin uzaktan yönetim fonksiyonun seçimi etkileyen kritik faktörlerden biri olduğunu söyledi. Pazarda birçok modem ürünün olduğunu belirten Çil, AirTies’ın bilgi ve uzmanlığının yanı sıra ürünlerinin pazarın ve altyapının özelliklerine göre optimize edilebilme kabiliyeti ile öne çıktığını ve gerek kullanıcılar gerekse operatörlere gerçek değer yaratacak çözümler sunduğunu sözlerine ekledi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Turkish company builds 65-inch Android 'tablet' with Honeycomb, 1080p support (video)

Want Honeycomb on your TV? You can take your chances with a Google TV-enabled set from Sony, or you can...

Kapat