IPHaber
Son Yazılar

Telekom


Airties 'Tivibu Ev' Hizmeti için TTnet'ten 33.000 Yeni Sipariş Aldı

Ağustos 12, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

AirTies, Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon firmalarına hizmet vermeye devam ediyor. İletişim ve eğlence firması TTNET de Tivibu Ev hizmetini kullanıcılarına sunarken, yeni siparişleri için gereken set-top box ve modemleri AirTies’tan almaya devam edecek.

Tivibu Ev servisine test yayınları da dahil olmak üzere AirTies set-top box ve AirTies modemlerle başlayan TTNET, yeni abonelerine de AirTies ürünleriyle hizmet götürecek. İşbirliği kapsamında, AirTies, TTNET için HD set-top box ürünü Air 7120’den 20 bin adet, VoIP portlu kablosuz ADSL2+modem olan WAV-275’den ise 13 bin adet olmak üzere toplam 33 bin adetlik üretim yapacak. 

Çok kanallı ses ve yüksek görüntü kalitesi sunan Air 7120, isteğe bağlı video ve dünya çapındaki web uygulamalarının yanı sıra interaktif TV özellikleri için geniş bir bellek ve depolama alanına sahip. Üründe standart olarak bulunan flash bellek özelliği, kullanıcılara canlı yayını durdurma ve geri alma imkanı sağlıyor. IPTV uygulamaları için gerekli tüm özellikleri taşıyan WAV-275 ise sahip olduğu VoIP desteği ile kullanıcılara internet üzerinden telefon görüşmesi yapma imkanı sağlarken, ses ve veri iletişiminde hızlı bir platform sunuyor. 

Air 7120 ile WAV-275 arasındaki bağlantı kablo ile yapılabileceği gibi AirTies’ın erişim noktası Air 4420’yi kullanarak kablosuz bağlantı sağlamak da mümkün. AirTies tarafından geliştirilen kablosuz video dağıtım teknolojisini taşıyan Air 4420, kullanıcılara yüksek çözünürlüklü video, fotoğraf ve ses dosyalarını ev içinde kablosuz olarak sorunsuz bir şekilde paylaşma imkanı sunuyor. 

AirTies Servis Sağlayıcı Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Rahşan Karan TTNET ile birlikte internet kullanıcılarına yeni nesil ürün ve servisler sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şöyle devam etti: 


    “TTNET ile uzun yıllara dayalı işbirliğimiz sonucunda milyonlarca kullanıcının internete ulaşmasına katkı sağlama fırsatımız oldu. Şimdi ise TTNET kullanıcılarının evlerine IPTV alıcılarımızla konuk olmaya devam ediyoruz. TTNET’in Tivibu Ev servisi için yine AirTies’ı tercih etmesinden ve TV izleme alışkanlıklarında devrim yaratan bu uygulamanın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. AirTies olarak, IPTV alanındaki uzmanlığımız ve Ar-Ge gücümüzle yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da önemli başarılara imza atıyoruz. Air 7120 IPTV alıcısı ile Tivibu Ev kullanıcılarının yanı sıra Amerika, Hollanda, Danimarka, Gürcistan, Lübnan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ukrayna ve daha birçok ülkede binlerce TV izleyicisine IPTV yayınlarının ulaşmasını sağlıyoruz.” 


İşbirliği ile ilgili bir açıklama yapan TTNET Bireysel Satış Direktörü Cemal Şimşirliler de AirTies ile başlatılan bu işbirliği kapsamında 20 bin adet Air 7120 set-top box ve 13 bin adet WAV-275 modem sipariş ettiklerini söyledi. Şimşirler şöyle devam etti :


    “Türkiye’nin yeni TV platformu Tivibu Ev’i sunarken AirTies gibi teknolojisi ve kalitesiyle kendini kanıtlamış bir markayla çalışmak bize mutluluk veriyor. Tivibu Ev hizmetini sunarken şu ana kadar kullandığımız AirTies ürünlerinin kalitesi sayesinde müşteri memnuniyetimizi artırdık ve TV hizmetini müşterilerimize en iyi şekilde sunma olanağı bulduk. Tivibu Ev hizmetimiz yaygınlaştıkça, AirTies ile olan işbirliğimizin de genişleyerek devam edeceğini düşünüyorum”. 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat