IPHaber

Genel


Airbnb, etkinlik sahiplerine özel aracını tanıttı

Nisan 24, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Airbnb, etkinlik sahiplerine özel aracını tanıttı

Airbnb, şimdiye kadar verdiği hizmetle önemli etkinlikler esnasında etkinlik bölgesinde artan otel fiyatları ve doluluk oranına çözüm getiriyordu. Şirket bu çözümü bir adım ileri taşıyarak etkinlik sahiplerinin misafirlerine kalacak yer bulmasını kolaylaştıran bir araç tasarladı.

Etkinlikler için Airbnb ismindeki bu araç, etkinlik düzenleyen her hangi birinin Airbnb.com’da kendi sayfasını oluşturmasını sağlıyor. Bu sayfa sayesinde etkinlik katılımcıları, etkinliğin düzenlendiği alana yakın konaklama yerlerine kolayca ulaşabilmiş oluyor. Sayfa, Aynı zamanda organizatörlerin etkinliği daha kolay pazarlamasını da sağlıyor.

Aslında Airbnb de, Etkinlikler için Airbnb’de sunduğu teknolojiyi, bilet hizmetleri ve şehir rehberi gibi farklı bağlamlarda kullanıyor. Ancak bu aracın pazarda bir devrim yarattığını söylemek pek de mümkün değil. Zira bir çok farklı girişimde bu aracın benzerleriyle karşılaşabiliyorsunuz. Bu alanda öne çıkan girişimler arasında Insider, Inspirock, Picatic, RSVPify, Taquilla ve WeddingWire da yer alıyor.

Örneğin WeddingWire üzerinden birinin düğününe davet edildiyseniz, sitede uygun konaklama yerlerini de görüntüleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde, ziyaret etmek istediğiniz bölgedeki bir turistik alanı Inspirock üzerinden bulduysanız, site size bu bölgenin yakınında kiralayabileceğiniz apartman dairelerini ve evleri gösteriyor.

Organizatörlerin hayatını kolaylaştıran bu araç ile birlikte, Airbnb etkinlik pazarında da kendine yer açmaya hazırlanıyor. Uzun süredir otellerle rekabet eden şirket, bu rekabette kazanan taraf olmak için şimdiye kadar bir çok ürün geliştirdi. Airbnb Plus ile gelir seviyesi yüksek otel müşterilerini çekmek isteyen Airbnb, WeWork işbirliği

ile dijital göçebeleri hedefledi. Bir süre önce rezervasyonlarda indirim seçeneği ile dikkat çeken şirket, ev sahiplerine sunduğu kredi desteği ve satın aldığı binalar ile de hizmet alanını genişletmetye devam ediyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Spotify, New York’ta bir metro istasyonunu David Bowie’nin afişleri ve sözleri ile donattı

Dijital müzik platformu Spotify, Brooklyn Museum'daki “David Bowie Is” sergisinin tanıtımı için, New York'ta bulunan ve sanatçının en çok kullandığı...

Kapat