IPHaber

Genel


Aaptiv, Amazon, Disney ve daha birçok şirketten 22 milyon dolar yatırım aldı

Haziran 21, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Aaptiv, Amazon, Disney ve daha birçok şirketten 22 milyon dolar yatırım aldı

Sağlık ve sağlıklı yaşam, teknoloji endüstrisinin gelişmesi için en büyük kategorilerden biri olmaya devam ediyor. Çok çeşitli giyilebilir cihazlar ve onlara bağlı ekipmanlar, nasıl hareket ettiğimizi takip etmek ve formda kalmamıza yardımcı olmak için üretiliyor ve gün geçtikçe çeşitleniyor.

Fitness’ın Netflix’i” olarak adlandırılan Aaptiv isimli girişim ise Amazon, Disney ve daha birçok şirketten 22 milyon dolarlık yatırım aldı. Ses temelli kişisel antrenör liderliğindeki egzersizlerden oluşan bir girişim olan Aaptiv, talebe göre müzik tabanlı fitness eğitimi de sunuyor.

New York merkezli Aaptiv, 22 milyon dolarlık yatırım aldığı C Serisi yatırım turuyla, aldığı toplam yatırımı 52 milyon dolara çıkardı. Her ne kadar Aaptiv değerlemesini açıklamıyor olsa da şirkete yakın kaynaklara göre değerlemesi şimdilik 200 milyon doları aştı. Son iki yılda 200 binden fazla üyeye sahip olan Aaptiv’de bugüne kadar 14 milyondan fazla ders verildi.

Spotify, Facebook ve Alibaba gibi şirketlerin de ardındaki isim olan Millennium Technology Value Partners‘ın başı çektiği yatırım turunda, Amazon, Disney, Warner Music Group ve NWS Holdings de yer aldı.

Yatırımcılar da şirketin büyümesinden etkilendiklerini söylüyor. Millennium’un ortaklarından Ray Cheng, Aaptiv’in sağlık ve fitness alanında bir kategori lideri olduğunu, bu yatırım için çok heyecanlı olduklarını belirtti. Amazon’un Alexa Fonu yöneticisi Paul Bernard ise Aaptiv’in kişisel eğitim konusundaki ilk sesli yaklaşımı konusunda heyecan duyduklarını söyledi.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Evsizlikten milyon dolarlık yatırım şirketi kuruculuğuna: Adrian Hamilton

VR'den, otonom araçlara, yapay zekadan, kripto para birimlerine kadar teknolojik gelişmeler dünyayı ve hayatlarımızı dönüştürüyor. Hızlı ve yenilikçi yapılarıyla tüm...

Kapat