IPHaber

Telekom


AcademyTech, 1 yılda bir milyon dolarlık eğitim ihracatı gerçekleştirdi

Eylül 14, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Türkiye’deki ilk CLSP ve tek (Cisco Eğitim Çözümleri İşortağı) olan AcademyTech, son bir yılda 12 farklı ülkeden 250’yi aşkın kişiye verdikleri Cisco ağ uzmanlığı ve Microsoft sistem uzmanlığı eğitimleri sayesinde 1 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını açıkladı. Eğitimlere Kazakistan, Azerbaycan, Mısır, Irak, Rusya, Suudi Arabistan ve BAE gibi bölge ülkelerinin yanı sıra ABD, Brezilya, Kenya, Nepal, Güney Afrika’dan da katılım oldu.

Cisco Eğitim Çözümleri İşortağı olmaları üzerinden 1 yıl geçmesi nedeniyle yaptıkları değerlendirme çalışmalarında hem kedileri hem de Türkiye bilgi teknolojileri eğitim sektörü için sevindirici sonuçlar elde ettiklerini söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “CLSP olmamız, dünyanın farklı ülkelerindeki kişilere ulaşmamız için çok önemli bir adım oldu. Yurtdışına verdiğimiz eğitimlerde Irak ve Kazakistan gibi ülkelerden daha çok giriş seviyesi eğitimlerle ilgili talepleri karşıladık. Rusya, ABD ve Brezilya gibi ülkelerden gelen talepler ise Cisco’nun Advanced Services ve Microsoft’un Professional Services gibi uzman teknoloji eğitimlerine yoğunlaştı” diye konuştu.

İstanbul’da iki ve Ankara’da bir olmak üzere toplam 3 eğitim merkezinde 12 eğitmen ve 33 idari ve destek personeli ile hizmet veren AcademyTech, aynı dönemde Türkiye içerisinde de 350’ye yakın üzerinde firma ve toplamda 1254 kişiye ağ ve sistem uzmanlığı eğitimleri verdi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook Kendi Sunucularını Kendi Yaptı

Sosyal Ağ Devi, sonunda donanımcı oldu. Bir süre önce 2 yeni veri merkezine ihtiyaç duyan Facebook, pazarda aradığı sunucuları bulamayınca...

Kapat