IPHaber

Genel


62 milyon dolar yatırım alan yeni nesil kurye girişimi Shyp, kapandı

Mart 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
62 milyon dolar yatırım alan yeni nesil kurye girişimi Shyp, kapandı

2015’in nisan ayında Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) öncülüğünde gerçeklen B Serisi yatırım turunda 50 milyon dolarlık yatırım alan yeni nesil kurye girişimi Shyp kapandı.

2013 yılında kurulan ve evinizdeki herhangi bir eşyayı paketlemeden kargoya vermenizi sağlayan girişim Shyp, 2015’te sahip olduğu 250 milyon dolarlık değerden sonra istediği hedeflere ulaşamadığı için kapanma kararı aldığını açıkladı. Şirketin CEO’su Kevin Gibbon, sitenin blogundan paylaştığı açıklamada, şirketin faaliyetlerini durdurduğunu söyledi. Kevin Gibbon, bir mühendis ve şirketin kurucusu olarak Shyp’in faaliyet gösterdiği coğrafyayı genişletmeyi hedefledikten sonra, birçok girişimin de başına gelebileceği gibi başarısız olduklarını belirtti.

I Can’t Wait for You to See What We Do Next

— Kevin Gibbon (@kevingibbon) March 27, 2018

Böyle bir şirketin arkasındaki ekibi çok küçük tutmalarından dolayı şirketin böyle bir karar verdiğini söyleyen Gibbon, olanların kendi hatası olduğunu kabul etti.

2016 yılının başında Boston, Seattle ve Philadelphia’da hizmet vermek isteyen Shyp, ne yazık ki bu hedeflerini de başaramamış oldu. Kevin Gibbon’ın konuyla ilgili yazdıklarını buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Coinsillium CEO’su Eddy Travia, ICO’ların şu anki durumlarını ve geleceğini anlattı

Blockchain teknolojisinin günümüzde gelişmesiyle ICO'lara da fazlasıyla görev düşmeye başladı. Blockchain Venture Summit konferansında, 18 adet blockchain odaklı şirkete yatırım...

Kapat