5G Çalışmaları Hız Kazanacak

0
18

Almanya’da düzenlenen CEBIT 2014 fuarının açılışında konuşan İngiltere Başbakanı David Cameron, 5G ile ilgili çalışmalara başladıklarını açıkladı.

CEBIT 2014 fuarının açılışında konuşan David Cameron5G internet teknolojisi konusunda çalışmalara başladıklarını açıkladı. Bu konuda CEBIT 2014‘ün ev sahibi Almanya ile ortak çalışacaklarını söyleyen Cameron,Nesnelerin İnterneti konusunda iş birliğinde olmaktan hoşnutluk duyduğunu belirtti.

Konuşmasında 5G’nin yararlarını anlatan Cameron, bir filmi saniyeler içerisinde indirme özgürlüğünden bahsederken, 5G’nin asıl amacının arabalar ve beyaz eşyalar gibi günlük hayatta kullandığımız nesnelerin internete daha yoğun katılmasını sağlamak olduğunu belitti.


5g

Çinliler ile Koreliler Yarışıyor

5G araştırmalarında en ileri seviyede olan yer Güney Kore4G’yiülkelerindeki 3G’den daha yavaş bularak ülkeye sokmayan Koreli operatörler5G konusunda ise başı çeken isimler.

Koreli şirketler dışında Çinli teknoloji devi Huawei’de 5G araştırmaları için444 milyon dolarlık fon ayırmış durumda. Şirketin ilk hedefi 5G teknolojisini 2017 yılında denenmeye hazır hale getirmek. Kore gibi İngiltere veAlmaya’da da 5G’nin 2020 yılında halkın kullanımına hazır hale geleceği konuşuluyor.