IPHaber

Genel


5651 sayılı kanuna uymak i-tap ile kolaylaştı

Haziran 2, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Endersys, kurumlarin “dijital forensic” ihtiyaçlarını karşılayan ve 5651 sayılı kanunun gereksinimlerini sağlayan “i-tap Interception System”ı pazara sundu.Endersys, kurumlarin “dijital forensic” ihtiyaçlarını karşılayan ve 5651 sayılı kanunun gereksinimlerini tek merkezden sağlayan “i-tap Interception System” ürününü pazara sundu. Ürün, pasif modda omurga anahtarından aldığı trafiği analiz edip gerekli logları oluşturmakta ve bunları zaman damgası (timestamp) ile imzalayıp saklamaktadır. Kamusm sertifika merkezi ile de uyumlu olan ürün böylece kayıtların doğruluğunu ve bütünlüğünü de bağımsız kaynaklara doğrulatabiliyor.

Dağıtık mimaride çalışan i-tap, farklı noktalardaki sensorlerini tek bir merkezden yönetebilmektedir. 10 Mbps’ten 1 Gbps trafiğe kadar işlem gücüne sahip appliance’lar olarak piyasaya sürülen ürün Türkiye’nin en büyük iki GSM operatörünün omurgasında kullanılmaktadır. Uluslararası standartlara uygun zaman damgası özelliği, omurga girişinde tek noktaya yerleşimin getirdiği kurulum kolaylığı, işletim sisteminden bağımsız oluşu ve kamu sertifika merkezi ile uyumluluğu ürünü rakiplerinin yanında gözönüne çıkartan özellikleri.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Şehiriçi telefon hizmetleri açıldı, ama nasıl?

Şehir içi telefon görüşmelerinin fiili olarak rekabete açılması, telefon faturalarımızın daha da azalmasına ek olarak aynı ücrete daha fazla servi...

Kapat