IPHaber

Genel


3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor

Mayıs 16, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Netron’un eğitim ve Ericsson’un teknik tecrübesinin bir araya getirildiği Ericsson Telekomünikasyon Akademisi düzenlenen bir törenle açıldı. İstanbul Şişli’deki merkezde ilk bir yıl içerisinde 1000 kişiye ulaşılması, 250 kişinin de sertifika sahibi olması hedefleniyor.


Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön

Ericson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön ve Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen tarafından gerçekleştirilen açılışa AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva da katıldı. İlk aşamada İstanbul Şişli’deki eğitim binası merkez olmak üzere, toplam altı noktadaki Netron Eğitim Merkezleri’nde hizmet verecek olan akademiye toplamda 5 milyon dolara ulaşacak yatırım yapılıyor.

Türkiye’den Dünyaya

Toplantıda bir konuşma yapan Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön, Ericsson’un Akademi projesinin Ericsson Global için önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Ericsson, bu kapsamda bir eğitim yatırımını ilk defa Türkiye’de gerçekleştiriyor. Bu proje ile yeni nesil teknolojilerde Türkiye’yi hakim duruma getireceğimize ve dünyadaki telekom projelerine Türkiye’den iş ve beyin gücü transfer edeceğimize inanıyoruz.”

Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen

Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen ise açılışla ilgili olarak; “Akademi, dünyanın en iyi 3 teknik eğitim merkezinden biri olarak gösterilmiş bir eğitim kurumu olan Netron’un uzman danışmanlarının katkısıyla faaliyet gösterecek. Ülkemizin bilişim ve iletişim alanlarında iyi yetişmiş insan kaynağına olan ihtiyacı ve Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nin toplumun her kesimine hitap eden kapsamlı eğitim/öğretim programı birebir örtüşüyor. Bilişim eğitimlerinin lider markası olarak, Ericsson gibi bir dünya devi ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Eğitimlere Kimler Katılabilir?

Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nde eğitim almak isteyenlerin mühendislik fakültesi mezunu olması tercih ediliyor. 6 ila 12 ay arasında değişen sürelerde verilecek eğitimlerle Türkiye’de sektörde duyulan personel ihtiyacının karşılanması hedeflenirken, toplantı sırasında sorularımızı yanıtlayan Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön; eğitim sonunda sertifika alacakların sadece Türkiye değil, yurtdışındaki benzer iş olanaklarından faydalanma fırsatı bulabileceğini belirtti.

Eğitim İçeriği

Netron’un Şişli’deki bu merkezinde mevcut operatörlerin kullandıkları sistemin bir benzeri kurulmuş durumda. Akademi’de eğitim alanlar, tıpkı normal bir operatör bünyesinde çalışıyormuş gibi sistemleri kullanma fırsatı bulabiliyor. 6 – 12 ay arasında değişen bu eğitimlerde baz istasyonu kurulumundan santral yönetimine varan çeşitli seviyelerde eğitimler verilecek. Bunlara ilave olarak yakında kullanmaya başlayabileceğimiz 3G ile ilgili özel eğitimler de programda yerini almış durumda.

Kaynak: shiftdelete.net

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Prizde Linux Var.

Geçtiğimiz aylarda Las Vegas’ta yapılan ve tüm dünyanın ilgiyle izlediği CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) etkinliğinde Linux tabanlı çözümler geçtiğimiz yıllara...

Kapat