IPHaber
Son Yazılar

3G&4G


3G Abone Sayısı ADSL'i ezdi geçti

Temmuz 28, 2010 by admin in 3G&4G, Mobil with 0 Comments

30 Temmuz’da 3G’nin 1. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Turkcell, 6 milyonuncu Turkcell 3G abonesini sürpriz bir hediyeyle karşıladı. Şanslı Turkcell’li Ayşe Tekinbaş’a, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu tarafından bir iPhone hediye edildi. 

Geçtiğimiz yıl 30 Temmuz’da, 422 milyon Euro’luk A tipi lisans bedelini ödeyerek 3G servislerini açan Turkcell, 6 milyonuncu abonesi ile yeni bir rekora imza attı. Turkcell, “en hızlı 3G” ve “en geniş 3G kapsama oranı”nın yanı sıra, 3G hizmeti sunmaya başladığı günden bu yana “en çok tercih edilen 3G operatörü” olma ünvanını da elinde bulunduruyor. 

Turkcell’in 6 milyonuncu 3G abonesi, Turkcell 3G hizmetinden faydalanmaya karar vererek abonelik işlemi için 3G yazıp 2222’ye mesaj atan, 19 yaşındaki Ayşe Tekinbaş oldu. TL yüklemek için geldiği Turkcell İletişim Merkezi’nde, kendisini bekleyen sürprizle karşılaşan Tekinbaş, “TL yüklemek için Turkcell’e girdim ve 3G’li olmaya karar verdim. 6 milyonuncu 3G abonesi olduğumu o sırada öğrendim ve bir iPhone sahibi oldum. Bu beni çok mutlu etti, teşekkür ediyorum” dedi. Mobil iletişimin renkli dünyasına adım atmaya hazırlanırken bir anda Turkcell’in sürpriziyle karşılaşan Ayşe Tekinbaş, 3G’nin kendisine uğurlu geldiğini söyledi.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, Ayşe Tekinbaş’ı tebrik ederek kendisine hediyesini takdim etti. Develioğlu şunları söyledi :


    3G’nin 1. yaşını kutlamak üzere olduğumuz şu günlerde arkamızda 6 milyon 3G abonemizin büyük desteğini hissediyoruz ve hepsine minnettarız. 

    3G’nin ilk yılında 6 milyon müşterimiz 3G’li oldu. 6 milyonuncu 3G abonemiz Ayşe Tekinbaş, 3G’ye geçmeden önce atacağı sms’in ücretsiz olup olmadığını, ek ücret ödeyip ödemeyeceğini bilmiyordu ancak kendisine yaptığımız bilgilendirmeden sonra, 3G avantajlarını öğrenince, heyecanla sms atıp 3G’li oldu. Turkcell olarak, 3G’yi ülkemizin dört bir köşesine taşıyarak, 3G’li ürün ve hizmetleri en uygun kampanyalarla mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmayı toplumsal bir görev olarak kabul ediyoruz. 


Vınn En Çok Sohbet Anlamında Kullanılıyor

Turkcell 3G’lilerin kullanım alışkanlarına gelince; “Vınn Memnuniyet ve Kullanım” araştırmasına göre yüzde 45’lik oran ile en çok chat ve arkadaşlarla sohbet için VINN modem kullanılıyor. Yüzde 21’lik kullanım oranı ile gazete ve haber okumak ikinci sırada yer alıyor. E-mail alma ve gönderme yüzde 20 ile üçüncü, genel bilgi edinme ve araştırma yapma ise yüzde 17 ile dördüncü sırada yer alıyor. VINN modemini ders ve ödev yapmak için kullananların oranı yüzde 13, iş amaçlı kullanalar ise yüzde 12’lik orana sahip. Kullanım oranlarını sırasıyla; gezinti(sörf) yapma, oyun ve eğlence siteleri, banka hizmetleri ve alışveriş yapmak izliyor.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat