IPHaber

Mobil


15.000 liralık internet faturası

Aralık 15, 2010 by admin in Mobil with 0 Comments

Başlıktaki rakam oldukça yüksek ve yurtiçinde ADSL hatlarıyla böyle bir rakama ulaşmak imkansız. Fakat bu fatura 3G kullanımı yüzünden gelmiş. Karabük Üniversitesinde okuyan Murat Yaman isimli bir öğrenci, öğrenci değişim programı sayesinde gittiği Polonya’da internet olarak 3G hattını kullanmak istemiş. Polonya’ya gitmeden önce GSM şirketinden bu konuda bilgi alan aile, paketin aşılmadığı sürece miktarın 70 TL’yi geçmeyeceği bilgisini almış.

Polonya’ya giden Murat Yaman, kaldığı yurdun internetini kullanana kadar geçen 10 günlük süreçte 3G hattıyle internete bağlanmış. Fatura döneminde oğlunun faturasını ödemek için giden baba 6 bin 205 liralık faturayı görünce büyük şaşkınlık yaşamış. GSM şirketine dilekçe yazarak durumu bildirdikten sonra da yeni fatura döneminde 8 bin 987 liralık fatura gelmiş. Toplamda 15 bin 192 TL tutarındaki faturayı kredi çekerek ödeyen aile şuan yanlış yönlendirme gerekçesiyle GSM şirketine dava açmaya hazırlanıyor.

Mağdur durumda olduğunu belirten aile kredi sonunda bankaya toplamda 18 bin 124 lira geri ödeme yapacak. Normalde her ay 50 lira ödeyen ve yurtdışında 70 lira geleceğini öğrenen fakat buna rağmen 15 bin liralık fatura ödeyen aile yurtdışına çıkacakları da uyarıyor. Biz de bu olay aracılığıyla duyurmuş olalım. Yurtdışında internet kullanmadan önce çok iyi araştırın ve paketinizi ona göre seçerek kullanın.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Turkcell, Sırp Telekom'a talip

Sırbistan Maliye Bakanlığı, devlete ait Telekom Srbija'nın yüzde 51 hissesini satın almak için, içlerinde Turkcell'in de bulunduğu yedi yabancı şirketin...

Kapat