IPHaber

Genel


11 yıl kesintisiz kullanım sunan yeni LED Video Wall

Aralık 19, 2016 by admin in Genel with 0 Comments
1481889302_Mitsubishi_Electric_marietta

Mitsubishi Electric’in yeni Video Wall serisi renk ve parlaklık kaybına son veriyor

Dünya teknoloji devi Mitsubishi Electric, duvar ekran çözümleri ürün gamına bir yenisini ekledi. Markanın yeni amiral gemisi modeli olan WE120 serisi LED Video Wall küpleri; en parlak modda bile 11 yıldan fazla süreye eşit olan minimum 100 bin saat kesintisiz kullanım ömrü sunarken, yedekli sistemler sayesinde herhangi bir kesintiye uğramadan çalışıyor. Yeni seri; yüksek görüntü kalitesi, kullanıcı dostu grafik arayüzü, kolay bakım için önden erişim özelliği ve sahip olma maliyeti avantajı ile de dikkat çekiyor. Serinin yenilikçi dijital tonlama devresi ve “Renk Uzayı Kontrol Devresi” renk ve parlaklık sorunlarına son vererek üst düzey ekran homojenliği sağlıyor.

Dünya genelinde bugüne kadar 78 binden fazla ekran kurulumu gerçekleştiren Mitsubishi Electric, görsel veri sistemlerinin yüksek performansı ve dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. İleri teknoloji ile donatılmış duvar ekran çözümlerine yenisini ekleyen Mitsubishi Electric, WE120 serisi LED Video Wall küpleri ile en parlak modda bile minimum 100 bin saat kesintisiz kullanım ve yüksek görüntü kalitesi sunuyor. Serinin LED ışık kaynağı 1160 cd/m2‘ye kadar parlaklık verirken, dört farklı parlaklık modu en iyi performans ve enerji verimliliği kombinasyonunu yakalamaya imkan tanıyor ve bu sayede birçok uygulama ortamı için esneklik sunuyor. WE120 serisinin ekranları, tüm Video Wall üzerinde doğru renk ve parlaklık dengelemesini kalıcı ve otomatik olarak garanti altına almak için geliştirilmiş Smart7 özelliklerini içeriyor. DisplayPort™ 1.2a yardımı ile entegrasyonu kolaylaştıran yeni seri, çok yönlülüğünü daha da ileriye taşıyarak içerdiği Intel™ OPS slot ile Pro-Ip tabanlı sistemler için ideal hale geliyor.

En parlak modda bile minimum 100 bin saat kesintisiz kullanım

Görsel veri sistemlerinde kullanılan LED aydınlatma, civalı lamba barındıran geleneksel Video Wall sistemleri ile kıyaslandığında önemli avantajlar sunuyor. Mitsubishi Electric’in LED küpleri, en parlak modda bile minimum ömrü olan 100 bin saat boyunca daha az bakım gerektiren hava soğutmalı eşsiz bir LED ışık elemanı bulunduruyor. Bu verimli hava soğutma sistemi, etkin bir soğutma plakası ve her bir özgün LED ışık kaynağı için alüminyum borular ile çok yüksek güvenilirlik sunuyor. Mitsubishi Electric’in yeni LED Video Wall serisi, özel olarak tasarlanan fan paketleri sayesinde, 11 yıldan fazla süreye eşit olan 100 bin saatin üzerindeki zaman diliminde 7/24 operasyona hazır oluyor. Markanın rutin bakım gerektirmeyen tescilli hava soğutmalı projeksiyon ünitesi bu özelliği ile ciddi anlamda maliyet avantajı sağlıyor.

1481889397_Mitsubishi_Electric_California_ISO

Yüksek tutarlılıkta renk ve parlaklık dengesi

Mitsubishi Electric WE120 serisi Video Wall küplerinde renk ve parlaklık sorunları “Renk Uzayı Kontrol Devresi” ile düzenlenebiliyor. Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen, renkleri dengeleyen ve karıştıran bu orijinal sistem sayesinde, her ana rengin oranı ve diğer renk karışımları, tutarlı renk üretmek ve çoklu ekran konfigürasyonlarında üstün homojenlik için ayarlanıyor. Serinin yenilikçi dijital tonlama devresi sayesinde ekran kenarlarındaki parlaklık kaybı artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Parlaklık ekran üzerinde eşit şekilde dağıtılıyor ve böylece çoklu ekran konfigürasyonlarında uçtan uca parlak ve canlı görüntüler oluşması sağlanıyor.

Yeni seride her Video Wall küpü, her ana renk için bir adet olmak üzere, renk ve parlaklık bakım algoritması kullanan, üç dahili sensör ile donatılmış şekilde sunuluyor. Sensörler sürekli olarak her bir Video Wall küpünün bağımsız kırmızı, yeşil ve mavi çıkışlarını izleyerek verileri diğer küplerle paylaşıyor ve performansı otomatik olarak tüm ekranda yüksek tutarlılıkta renk ve parlaklık dengesi sağlayacak şekilde düzenliyor. Bu özellikler, çok ekranlı konfigürasyonlarda herhangi bir harici yazılım veya bilgisayar kullanmadan uzun vadeli faaliyetlerde görüntü bütünlüğünün sağlanmasını mümkün kılıyor.

Yedek sistemler ile devamlılık sağlanıyor

Mitsubishi Electric’in tam yedekli RGB LED’ler içeren orijinal LED ışık kaynağı ve hava soğutma sistemi 7/24 operasyonlar için mükemmel görüntüleme çözümü sunuyor. RGB LED ışık elemanlarından biri arızalansa bile diğerleri görüntü kalitesini koruyarak kritik görev uygulamaları için güvenilirliği artırıyor. Sisteme ikinci bir güç kaynağı eklemek için (opsiyonel) yedekli güç kaynağı tasarlanabiliyor ve bu ikinci güç kaynağı ana güç kaynağı gibi hareket edebiliyor. Herhangi bir arıza anında ikinci güç kaynağı projeksiyon ünitesi içindeki ana güç kaynağının görevini devralıyor ve bu sayede Video Wall herhangi bir kesintiye uğramadan çalışmaya devam ediyor.

1481889335_Mitsubishi_Electric_Tokyo_Police_1

Kolay bakım için önden erişim

Mitsubishi Electric, WE120 Video Wall serisinin 60″ / 70″ Full HD modelleri ve 62″ / 72″ WUXGA modellerinde önden erişim imkanı sunuyor. Özel olarak tasarlanan “kaydır ve kaldır” ekranın özel havalandırma sistemi ile birlikte kullanımı, tüm kurulum ve bakım işlerinin önden gerçekleştirilmesini sağlıyor. Sonuç olarak Video Wall küplerinin arka tarafında bakım alanı gereksinimi ortadan kalkıyor.

Kullanıcı dostu grafik arayüzü

Dahili veri işleme fonksiyonuyla donatılmış WE120 serisi ünitelerle, masaüstü görüntüsüne ek olarak ikinci bir kaynak görüntüsü, harici bir kontrol cihazı kullanmadan herhangi bir boyutta veya tüm duvarda görüntülenebiliyor. Mitsubishi Electric’in D-Wall yazılımı ile kombinasyon şeklinde kullanılan tüm görüntüleme sistemi, kullanıcı dostu bir grafik arayüzü üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor.

Network tabanlı içerik dağıtımı için ideal çözüm

Dahili OPS (Open Pluggable Spesification) slotu ile donatılmış VS-WE120U motor ünitesi network tabanlı içerik dağıtımı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Uygulamaların kapsamını genişletmek için bilgisayar kartı kolaylıkla takılabiliyor ve birçok çevre ekipman sisteme kolayca ve hızlıca bağlanabiliyor. WE120 serisi aynı zamanda ultra-HD ve süper yüksek çözünürlüklü 4k sinyali (3840 × 2160 piksel) ile uyumlu olarak çalışıyor ve 4k ultra yüksek çözünürlüklü görüntüleri Displayport daisy chain aktarımı kullanarak görüntüleyebiliyor. WE120 serisi Video Wall küpleri, WUXGA çözünürlükte (16:10) formatta veya Full HD çözünürlükte (16:9) formatta kullanılabiliyor.

#MitsubishiElectric, #yeni, #VideoWall, #DuvarEkran, #EkranÇözümleri

The post 11 yıl kesintisiz kullanım sunan yeni LED Video Wall appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
SAP, PwC ve ACFE’den Enerji Sektöründe Suistimale Karşı Zirve

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, PwC ve Uluslararası Suistimal İnceleme Uzmanları Derneği ( ACFE) ile birlikte, Türkiye'de...

Kapat